Blogi

Algaja kogemused Cricut Maker masinaga

16.09.2020
Algaja kogemused Cricut Maker masinaga

Sellel aastal tundsin, et lihtsast lõikemasinast on minule vähe, tahaks midagi uut proovida ning otsustasin soetada endale Cricut Maker digitaalse lõikemasina. Cricuti soetamisele sain enne ostu mõelda mitu head aastat - kas ja kui palju ma seda ikkagi kasutan... Nüüd olles seda kasutanud mõned kuud, avastades igapäevaselt uusi ideid ning teostades oma põnevaid mõtteid ei kahetse ma seda ostu kohe üldse mitte! Kui mõtled Cricuti soetamisele või tahad selle võimalustega lähemalt tutvuda, siis oled õiges kohas :)

Kui olin kindlalt otsustanud, et soetan endale Cricut Makeri, siis hakkasin otsima Eestis olevaid edasimüüjaid, et võrrelda hindu ja ikka soetada sealt kust odavam, sest tegemist pole ikkagi igapäevase leiva ostuga. Piilusin ka välismaistele lehtedele, kuid sealt eraisikuna tellides poleks hinnavõitu olnud, kuna lisandunud oleks suuremad transpordikulud mistõttu otsustasin ikkagi Eesti edasimüüja kasuks.

Ostu sooritama hakates seisin enda jaoks juba esimese takistuse ees - mida minul algajana lisaks masinale veel vaja on...

Vaatasin Youtube'st videosid, lugesin erinevaid blogisid, aga ikkagi jäi mõni asi arusaamatuks, seda enam, et ka edasimüüjatel oli toote juures vähene info ning see mis oli, oli lihtsalt kopeeri-kleebi Cricuti lehelt ehk siis inglise keeles ning kui ise asjas sees ei ole, siis ikka ei saa aru küll mille jaoks on see Fine-point blade ja kas mulle sellest ainukesena piisab, kui tahan ainult kartongist kujundeid välja lõigata või mitte jne.
Loomulikult oleksin võinud mõnelt edasimüüjalt küsida nõu ja kindlasti  oleksid nad heameelega oma soovitusi jaganud, aga ma lihtsalt ei ole küsija-tüüpi inimene, pigem pusin omaette :)
Tänaseks olen ise Cricut toodete edasimüüja ning püüan võimalikult palju eestikeelset infot juurde panna juhuks kui minu lehele satub keegi, kes samuti ei soovi väga infot lisaks küsida, aga vastan rõõmuga neile, kes soovivad infot.

Niisiis, alustame masinast Cricut Maker™ digitaalse lõikusmasina saad soetada eriti hea hinnaga siit ning kui praegu soetada ei kavatse, siis tasub ikka aeg-ajalt piilumas käia, sest vahest tuleb ette ka eripakkumisi masinatele (sõbrapäeva eel sai selle soetada kõigest 369€ eest).

Mis siis Cricut Maker™ karbist leida võib?

 • Ilmselgelt Cricut Maker™ masin :)
 • Pöörlev ketaslõikur ajamipesaga (Rotary Blade + Drive Housing)
 • Täppislõikenuga pesaga  (Premium Fine-Point Blade + Housing)
 • Must marker 0,4 mm (Fine Point Pen, Black)
 • Lõikematt kangale 30.5 cm x 30.5 cm (FabricGrip™ Machine Mat, 12" x 12")
 • Matt õhukesele materjalile 30.5 cm x 30.5 cm (LightGrip Machine Mat, 12" x 12")
 • Käsiraamat lühikese tutvustusega 
 • USB kaabel 
 • EU ja UK otsaga juhe ja adapter 
 • Tasuta prooviperiood Cricut disainiprogrammis Cricut Access™ 
 • 50 tasuta valmisprojekti, sealhulgas 25 õmblusprojekti
 • Materjalid katsetamiseks

Algajana soetasin masinaga koos soonimispulgaga (Scoring Stylus) murdejoonte tegemiseks, kuigi tuleb tunnistada, et olen siiani seda kasutanud ainult ühe korra.
Järgmisena läks ostukorvi Cricuti väike tarvikute komplekt, mille saad hõlpsalt soetada siit - ilma nendeta saab kindlasti ka, sest kodust leiab ka muid käepäraseid vahendeid, kuid kui juba, siis juba ja need tarvikud - eriti naaskel (Cricut weeder), spaatel ja kraabits (Cricut Scraper & Spatula set) on olnud pidevalt kasutuses algusest peale.
Veel lisasin paberitrimmeri, mul küll eelnevalt oli juba üks trimmer ning jätkuvalt kasutan seda vanemat, sest olen sellega lihtsalt harjunud, kuid aeg-ajalt on kasutuses ka Cricuti trimmer, kui oled algaja, siis tuleks see kindlasti soetada lisaks.

Kuna masinaga on kaasas matid kangale ja õhemale materjalile, siis soovitan kindlasti juurde soetada standardmati (StandardGrip mat) 30,5 x 30,5 cm (pakis on 2 tk) ja tugevama liimiga mati (StrongGrip mat) ning võimalusel võiks lisada ka suurema standardmati mõõduga 30,5 x 61 cm, mille saad tellida mugavalt siit.

Lõiketerade ja muude otsikute suhtes on raske soovitada, mida lisaks vaja on, sest kõik oleneb sellest mida plaanid tegema hakata. Siiani olen mina kasutanud ainult täppislõiketera (Premium Fine-Point Blade), kuid kuna olen saanud nüüdseks Makeriga piisavalt harjuda, siis on plaan juurde soetada Cricuti fooliumi ülekandekomplekt (Cricut Transfer Kit), et ikka uusi ägedaid asju meisterdada.

Eriti ägedad sooduspakkumised võid leida Cricuti Facebooki tellimisgrupist, kus leidub aegajalt veel soodsamaid pakkumisi kui e-poes, selle ägeda grupi leiad Facebookist nimega Cricut tarvikud tellimisega.


Peagi uus postitus järgmise masinaga algaja silmade läbi.

 

Lasterikastele peredele alati soodsam

14.05.2020
Lasterikastele peredele alati soodsam

Olen ise kolme väikese mudilase ema ja hindan neid ettevõtteid kes teevad suurperedele soodustusi. Nii on ka MS Disain'i e-poes Perekaardiga ostlemine alati soodsam.


 

Käsitöökaartide esmaost on 30%, korduvost 15% soodsam ja käsitöömaterjalid 10% soodsamad.
Ilmselgelt on lastega ka koristamist ja puhastamist rohkem ning selleks puhuks on kõik kvaliteetsed Goodpoint Chemicals puhastus- ja desinfitseerimisvahendid 10% soodsamad täishinnast.

Kui soovid soodustus, registreeri end kliendiks ja kirjuta meile!

Kuidas kõik alguse sai

27.04.2020
Kuidas kõik alguse sai

Tänapäeva kiires elutempos ununevad peagi väikesed mälestused mis juhtumise hetkel ei olnud nii tähelepänuväärsed, et neid kirja panna, kuid siiski tahaks neid mäletada. 


 

Kui minu esimene laps sündis hakkasin otsima tegevust millega oma aega sisustada väikese beebi kõrvalt.

Kudumine, heegeldamine ei olnud päris meeltmööda, tikkimine nii ja naa.
Hobifotograafia - tundus, et nõuab liiga palju aega, et kõiki nippe selgeks saada.

Nii ma siis otsisin enda jaoks seda ÕIGET hobi, kuni hakkas lähenema lapse päris esimene sünnipäev...
Tort - sööme ära, lilled - närtsivad, mänguasjad - no kuluvad, purunevad, laps kasvab välja ja lõpuks viskame ära ning siis...
Igaveseks mälestuseks jääb ju õnnitluskaart!
Ise olen kõik postkaardid ja õnnitluskaardid alles hoidnud - tore on aeg-ajalt mälestusi käes hoida ja meenutada :)
Mõeldud - tehtud! Tahan oma lapsele selleks tähtsaks esimeseks sünnipäevaks teha erilise õnnitluskaardi!

Sealt see väike käsitöökaartide valmistamise pisik alguse saigi... :)

Kui palju olete ise saatnud, saanud ja alles hoidnud postkaarte, õnnitluskaarte?