MS Disain

toode(t) - 0,00

Blogi

 

Räägime Cricuti lõikemattidest

09.01.2023
Räägime Cricuti lõikemattidest

Kui oled endale soetamas või juba omad Cricutit, siis ilmselt juba tead, et kõige enam kulub lõikematte ning algul on raske orienteeruda mis värvi matt just ühele või teisele materjalile sobib. 

Cricutil on neli erineva nakkuvusega lõikematti - sinine (LightGrip), roheline (StandardGrip), lilla (StrongGrip) ja roosa (FabricGrip).

 

Aga millisele materjalile, milline matt siis ikkagi sobib ja kuidas saab mati nakkuvuse eluiga pikendada/taastada?

 

 

Kasuta nakkuvat lõikematti!

Et kõik tegemised Cricutiga õnnestuks peab olema lõikematt kindlasti hea nakkuvusega. Lõikematt, mis ei ole piisavalt nakkuva pinnaga ei hoia kinni lõigatavat materjali ning see võib lõikamise ajal hakata lõiketeraga kaasa liikuma. Paberi lõikamise puhul aitab hea nakkuvus ka paremini hoida paigal väikseid väljalõikeid.
Ehk siis, kui lõikamine hästi ei õnnestu, siis tasuks kontrollida lõikemati nakkuvust!

 

Niisiis räägime nüüd mattide kasutamisest lähemalt:

Sinine (LightGrip) lõikematt:

Paljud Cricuterid* kasutavad enamjaolt seda matti. Cricut ise soovitab selle matiga lõigata kergemaid materjale - koopiapaber, õhuke paberkartong, vellum, vinüül, õhem krepp-paber jms.

Mina isiklikult olen seda matti kasutanud ainult koopiapaberi lõikamiseks, muude materjalide lõikamiseks peaksin iga kord uue sinise mati võtma, sest minu meelest pole nakkuvus ikkagi piisav peale paari kasutuskorda.


Roheline (StandardGrip) lõikematt:

 

Minu põhiline lõikematt! Minu meelest säilitab see kõige kauem oma nakkuvust ja isegi kui enam väga nakkuv ei ole, siis ikkagi saan väga edukalt kasutada.

Cricut soovitab selle matiga lõigata keskmise tugevusega materjale - kartong, tekstuurne kartong, vinüülkleebis, HTV (triigitav vinüül).

Aga jällegi isiklikult arvan - see on neist mattidest kõige vajalikum matt! ☺️

 

Lilla (StrongGrip) lõikematt:

Ilmselt on see kõige vähem kasutust leidev lõikematt, kuna see on ikka väga tugeva nakkuvusega matt. Kui kasutada vale materjaliga, siis lihtsalt lõhud oma väljalõike matilt eemaldades ära.

Cricut soovitab seda matti kasutada tugevate materjalidega - väga tugev kartong, õhem käsitööpapp, glitterkartong (eeldan, et kahepoolse glitteriga, sest ühepoolse 300 g/m² sain ikkagi tükkidena kätte), magnetlehed, chipboard, foam, balsapuit, tugevdatud kangas, nahk jms. Mina ise olen seda matti kasutanud ainult kahepoolse glitterkartongiga, muudel juhtudel tundub ikkagi liiga tugeva nakkuvusega. 

 

Roosa (FabricGrip) lõikematt:

Seda pole ma kordagi kasutanud, ilmselt seetõttu, et pole siiani olnud kasutusel materjali, mis seda matti vajaks. Cricuti soovitusel sobib see kanga ja krepp-paberi lõikamiseks.

 

See matt on pisut paksem ja tugevam võrreldes eelnevalt mainitud lõikemattidega, aga samas ei ole niiväga nakkuv, kuna see peab hoidma kangast paigal seni kuni pöörlev või tavaline kanga lõiketera oma töö teeb. Pöörlev lõiketera ei "lohise" mööda materjali nagu tavaline lõiketera. Eeldatavasti on kanga lõikematt vähem nakkuv, et kangast ei jääks matile väga palju kangajääke. Arusaadavalt on seda matti kõige raskem puhtana hoida.

 

 

Kuidas hoida matte puhtana ja kuidas neid puhastada (v.a. roosa matt)?

 • Kindlasti tuleks peale igat kasutust eemaldada võimalikult palju lõikejääke ning seejärel katta alati selle läbipaistva atsetaatkilega.

 • Üleliigsete materjalijääkide eemaldamiseks on parim abiline kraabits, sellega saab lihtsalt maha kraapida kõik liigse.

 • Veel võib mati puhastamiseks kasutada näiteks kleepuvat rullikut, mis on abiks väiksemate ja peenemate jääkide kätte saamisel.

 • On soovitatud ja ka ise olen puhastanud mittealkohoolsete niiskete salvrättidega, näiteks sobivad selleks beebide puhastamiseks mõeldud niisked salvrätid. Peale puhastamist tuleks jätta matt mõneks ajaks õhu kätte kuivama.

 • Kui matt on juba palju kasutusel olnud ning eelnevad lihtsamad puhastusviisid ei ole enam nii tõhusad, siis võib matte pesta sooja vee ja tavalise nõudepesuvahendiga, mitte väga tugevalt nuustiga puhastades, saab mati peaaegu nagu uueks. Loputa korralikult ja jäta õhu kätte kuivama (võimalusel rippuvas asendis).

 • Lisaks eelnevatele on kasutatud ka erinevaid liime, mis aitavad mati nakkuvust taastada. Seda varianti kasutades kaotab masina garantii kehtivuse, kuna liim võib sattuda rullikutele ja muudele liikuvate osadele, mis võivad pärssida masina sujuvat tööd. 
  Kuid kui garantii on juba lõppenud ja soovid siiski proovida ka mati liimikihiga katmist, siis tasuks eelnevalt kõik mati servad kinni katta, et liim
  kanduks ainult ruudulisele lõikealale, kui liim on õhukese kihina peale kantud, siis jätta õhu kätte kuivama.

 

 

Roosa lõikemati puhastamine on pisut erinev!

 • Püüa vältida roosa lõikemati nakkuva ala puudutamist, kuna igasugune rasu võib kahjustada mati nakkuvust.

 • Sellel matil ei ole soovituslik kasutada kraabitsat, nagu eelpool mattide puhastamisel on mainitud, sest võid kraapida koos materjalijääkidega maha ka matil oleva liimi.

 • SpaatelMati puhastamiseks kasuta pintsette, spaatlit või tugeva nakkuvusega transfeerteipi.

 • Sellel matil ära kindlasti kasuta ühtegi puhastusvahendit, niiskeid salvrätte, ega pese ka sooja vee all!

 • Eriti karvase materjali, nagu vilt või fliismaterjali kasutamisel võid eelnevalt katta lõikemati ka tugeva transfeerteibiga (kleepuv pool näoga sinu poole). See aitab mati puhtamana hoida.

Eritellimused

29.03.2021
Eritellimused

Naudin kõikide tellimuste täitmist ja olen alati huvitatud uutest väljakutsetest, kuid eriliselt meeldib täita kahte sorti tellimusi - neid, kus klient annab enam-vähem teema või toonid ehk siis täpsed ootused puuduvad ja neid, kus on väga täpselt antud suunised, millist lõpptulemust oodatakse.

Kuid, et Sina jääksid oma tellimuse lõpptulemusega rahule ja mina ei peaks kurvastama Sinule pettumuse valmistamise ja enda kaotatud (loe: tühja kulutatud) aja pärast, siis palun loe kuidas tellimust esitades toimida :)

Olen tegelenud kaartide meisterdamisega 6 aastat, enamjaolt olen ise katsetanud, otsinud videosid ja juhendeid. 

Selle aja jooksul on tekkinud palju vahvaid püsikliente ning igapäevaselt lisandub uusi toredaid ja väga oodatud kliente. Aitäh teile! Kuid nagu alati ei ole head ilma halvata - kahjuks olen pidanud (õnneks ainult) kahel korral puutuma kokku ka haihtuvate klientidega.

Et edaspidi neid haihtuvaid kliente vältida mõtlesin kirjutada oma ootustest kliendile - nii jääd rahule Sina kliendina ja mina tellimuse täitmisega ning sellega ennetame ka igasugu pettumusi.

Võtmesõna on kindlasti personaalsus! :)

- Kui Sul on kindel visioon lõpptulemusest, siis kindlasti jaga seda minuga.
- Teavita mind kui sinu jaoks on mingi toon, detail vms välistatud (nt. paberlilled, liblikad, punane toon, paelad jne).
- Anna teada mis kuupäevaks soovid tellimust hiljemalt kätte saada.
- Kui Sinul on piiratud eelarve, siis kindlasti teavita mind Sinule sobivast hinnalimiidist.
- Igal meistril on oma käekiri, kui Sulle väga meeldib mõne teise tegija tehtud töö, siis soovitan pöörduda esmalt oma sooviga tema poole. Olen saanud kirju, kus saadetakse teise meistri tööst pilt ja soovitakse samasugust, olen tänulik ja meelitatud, et pöördusid oma sooviga küll minu poole, kuid alati ei pruugi minu võimalused vastata Sinu ootustele. Ehk siis minul ei pruugi olla samu töövahendeid või materjale mis temal ning kindlasti puudub minul tema käekiri - ehk siis copy-paste ei ole päris õige.

 

Kaarte tellides mõtle läbi ja anna teada tellimust tehes:

- Valmis kaardi piirhind (kui on)

- Kujundus (tavaline piklik kaart, ruudukujuline, z-fold, 3D astmeline, akendega voldik, lõuendi kujundusega, karpkaart...)

- Kellele kaart läheb (mehele, naisele, lapsele, vanemale inimesele, õpetajale, pruutpaarile, katsikuks, lõpetajale vms)

- Oodatud või välistatud toonid

- Oodatud või välistatud detailid (rahatasku, paberlilled, lipsud, mutukad-putukad jne)

- Kui on soovitud temaatika (nt. laste kaardid printsessi, ükssarviku, ämblikmehe vms teema)

- Kas soovid ka kaardi esiküljele nime, numbrit, mõtet, soovi vms? (nt. kaardi saaja nimi või vanus, tekst "Palju õnne!")

- Milline on pöördumine kaardi saajale? (Kallis, armas, austatud, lugupeetud...)

- Kas Sul on olemas luuletus, mõttetera, hea ütlus vms? Minu kogutud luuletused leiad nendelt linkidelt:

Lastele

Sünnipäevaks

Pulmapäevaks

Katsikuks

Jõuludeks (lisan peagi)

Emadepäevaks

- Kelle poolt kaart on ja kas soovid ka nn lõppsõna?

Tohutus koguses õnne soovivad
     Mart ja Mari

     Soovime sulle jätkuvat mõttelendu 
     Sinu sõbrad

- Kas ja millisel kujul läheb kaardile daatum? (PP.KK.AAAA, kuu AAAA, aastaaeg AAAA või lihtsalt aasta)

 

Ning lisa juurde kõik muu, mis tundub või on Sinu jaoks oluline minul teada! :)

Varjupilt ja esimesed kokkupuuted Cricut vinüüliga

18.03.2021
Varjupilt ja esimesed kokkupuuted Cricut vinüüliga

Olen näinud sotsiaalmeedias levivaid roosidega täidetud shadow box-e, need on ilusad, kuid pole nagu olnud päris minu stiil. Siiski mõtted hakkasid lendlema mõtted milliseid tahaksin ise teha ning nüüd on mõtteid nii palju, kuid pole leidnud mahti, et neid kõiki teoks teha.


Kuid siis jõudis minuni esimene soov loomaomaniku poolt, kes soovis oma truust sõbrast urni kõrvale mõnda mälestust. Teadsin kohe, et selleks sobib hästi varjupilt ja peas hakkasid keerlema mõtted kuidas võiks lõpptulemus välja näha.

Minu jaoks ei olnud keeruline raami sees oleva pildi loomine ja kujundamine, kuna paberiga olen pikalt kokku puutunud ja kihilisus pole ka midagi keerulist. Kõik väljalõiked on tehtud Cricut Maker'i abil, mille saad kampaaniahinnaga soetada 23. märtsini 2021 siit.

Täna sain proovida ka levinud nippi, kuidas lõikemati kleepuvust taastada, muidugi teen enda e-poele sellega kahju, kuna ilmselt seetõttu jääb nii mõnelgi uus matt ostmata, aga varem või hiljem leiate selle nipi ise nagunii, kui juba pole leidnud.
Niisiis võtsin oma rohelise lõikemati ja puhastasin tavaliste niiskete salvrättidega, mis on mõeldud beebidel pepude puhastamiseks. Lasin matil mõned minutid kuivada ja ennäe imet, mati kleepuvus on tunduvalt parem kui enne puhastamist, olen lugenud, et mõni on tänu sellele mitu aastat saanud oma ühte ja sama matti kasutada. Lisaks on mõni tõmmanud matist üle ka tekstiililt udemete eemaldamiseks mõeldud isekleepuva rullikuga, kuid minule tundub, et pole vajadust.

Selle tellimusega sain esimest korda katsetada ka vinüüli, olen lugenud, et esimeste töödega on tegijatel väga palju vinüüli puhtalt oskamatuse pärast raisku läinud. Valmistasin juba end ette, et ilmselt nii läheb ka minul. Kasutasin varjupildile lemmiku nime ja daatumi lisamiseks valget vinüüli, väljalõike ülekandeks Cricuti tugevat ülekandekile, kuna tavalist polnud kahjuks ja peale kandmiseks Cricuti tarvikuid.

Siiani pole ma ise kasutanud matile kandmise abivahendeid mis Cricutil on, vaid silusin survet avaldades käega mitu korda materjali. Täna just arvestades teiste tegijate möödapanekuid otsustasin kasutada Cricuti abivahendeid ja see rullik on tõesti imeline abivahend, ei pea surudes siluma materjali, vaid kerge survega lihtsalt tõmbad rullikuga mõned korrad üle, väga mõnus!

Seadistasin Cricuti kujundusprogrammis materjaliks vinüüli ja lasin Cricut Makeril oma töö teha. Üleliigse vinüüli eemaldamiseks vajasin taaskord Cricuti lisatarvikuid, millede abita oleks suhteliselt keeruline seda teha...

Mul oli muidugi ka kerge hirm, sest vinüüliga oli see minul esimene kokkupuude ja polnud kindel kui hästi Cricut selle lõikega hakkama oli saanud, kas üleliigset materjali eemaldades kuskilt ka rebib väljalõiget jms.
Kui olin nn saba kust eemaldama hakata kätte saanud, siis oli see väga mõnus ja sujuv tegemine. Üleliigne osa tuli kergelt väljalõike küljest lahti, ei rebinud ega midagi.
Põlise kaardimeistrina oli muidugi valus vaadata seda meeletut materjali kulu, mis ümber kujunduse oli ja lihtsalt prügikasti läks. Ma arvan, et nii mõnigi paberikäsitöömeister on vähemalt mingil perioodil hoidnud alles kõik tükid, mis on vähegi kasutatavad, kasvõi lillelehe välja lõikamiseks ja mõistab mind liigagi hästi.

Kui üleliigne eemaldatud paigutasin tekstile ülekandekile, mida oli väga mugav ülekandekilel märgitud ruudustiku abil jälgida, et tekst oleks otse. Lasin rullikuga üle ja igaks juhuks silusin mõned korrad ka Cricuti siluja/kraabitsaga, mis on lisatarvikute komplektis.

Kui disain oli ilusti ülekandekilele kleepunud eemaldasin vinüüli kleepuvalt osa kaitsepaberi. Mina tegin antud juhul sihilikult vinüüli õiget pidi, kuna tahtsin seda panna varjupildi klaasi peale, teisele poole klaasi pannes poleks valge jäänud nii särav ja mõnel juhul on jäänud isegi kergelt hallikas vinüülil oleva liimi tõttu. Aga kui sinul on soovi panna teisele poole klaasi, siis kindlasti jälgi enne lõikamise alustamist, et sinu kujundus lõigatakse välja peegelpildis (mirror).

Edasi puhastasin klaasi selleks ideaalselt sobiva alkoholisisaldusega niiske salvrätiga, see ei jäta mingeid jälgi ning vinüül nakkub tänu sellele kindlasti paremini ja püsivamalt.
Neid salvrätte saad samuti soetada meie e-poest ning leiad need Goodpoint Chemicals tootegrupi alt. Praegu on need soodushinnaga ja leitavad nii 120 kui 450 rätikuga anumas. Mina isiklikult kasutan neid pea kõikjal, köögis toiduga kokkupuutuvatel pindadel (sest need ei jäta jälgi ja toimib juba 30-60 sekundiga) ning paljude muude alkoholi taluvate pindade puhastamiseks.

Kui pind oli ette valmistatud, siis oli ees juba minu jaoks pisut keerulisem protsess - teksti paigutamine klaasile... Ülekandekilel asuvad ruudud aitasid küll teksti paralleelselt raamiga panna, kuid kuna lemmiku nimi ja daatumid olid planeeritud erinevatele kohtadele, siis nende sättimine ülikleepuva kilega enam nii lihtne ei olnudki. Natuke pusimist ja paika need said, taaskord rullisin rullikuga ja silusin kraabitsa/silujaga üle.

Kui hakkasin ülekandekile eemaldama, siis oli pisut probleeme, et vinüül klaasilt kaasa ei tuleks. Tavalise ülekandekilega ilmselt seda probleemi poleks olnud, aga kuna minul momendil seda käepärast ei olnud, siis pidin leppima tugevamaga. Kui ülekandekile sai eemaldatud rullisin teksti veelkord üle ja valmis ta saigi. 

Olen ise tulemusega rohkem kui rahul, mõtteis valmistasingi sellise ning välja kukkus isegi veel parem.

 

Mured Cricut Design Space'iga

13.03.2021

Viimasel ajal olen kuulnud ja lugenud, et kasutajatel on tekkinud tõrkeid Cricut Design Space-i kasutamisega. Iga uuendusega kaasnes ka endal hirm, kas mind tabab nüüd sama saatus, kuid siiani on õnneks peale igat uuendust minul kõik toiminud nii nagu ennem.

Kui minu poole pöördus üks klientidest oma murega, siis hakkasin otsima vastuseid ning leidsin erinevatest Cricuti gruppidest, et Design Space-i uuendades ei saa mõningaid asju enam teha ning soovitati toimida järgnevalt: 

1. Kontrollida kas teil on kõige hilisem versioon 6.5.92, mille saate alla laadida Cricuti lehelt (lae alla siit)
2. Probleemide jätkumisel tühjendada vahemälu, juhend on leitav siit ja siis toimida uuesti esimese punkti järgi.
3. Kui kumbki neist sammudest ei aita, siis kontakteeruda Cricut klienditeenindusega (ing.k.), kontaktid leiad siit.

Tänaseks on minul juba kasutusel versioon 6.5.95 ning eile avaldatud Cricut ametlikul blogipostituses tutvustati ka uusi funktsioone ja värskendusi Design Space programmis. Ilmselt nende uuenduste katsetamistega seoses tekkisid ka tõrked vanades versioonides. Loodetavasti need tõrked lahenevad uute funktsioonidega kui need juba lahenenud ei ole.

Uuendustega kaasneb nii häid kui halbu uudiseid...

Minu jaoks isiklikult kõige toredam uudis on kindlasti offseti funktsioon ning ilmselt ka teiste topperimeistrite jaoks ning halb uudis neile kes kasutavad Cricuti tasuta versiooni, uue programmi värskendusega saab ühes kalendrikuus tasuta üles laadida kuni 20 kujundust, pilti või mustrit. See ei puuduta kirjastiilide (font) üleslaadimist, sest need laetakse arvutisse, mitte eraldi Design Space programmi. Kui oled tasulise Cricut Access kasutaja, siis sinu jaoks ei muutu midagi.
Antud uuendus ei kustuta ära juba üles laetud kujundusi olenemata kas oled tasuta või tasulise programmi kasutaja,  aga räägin siis lähemalt mis Cricuti fänne ees on ootamas...


Uued funktsioonid Design Space programmis

Millal need siis saabuvad? Enamus uuendused on juba programmis tehtud, kuid Offset ja Projektide kollektsioonid tulevad välja järgnevate nädalate jooksul.


Offset

Seda funktsiooni saab kasutada operatsioonisüsteemiga Windows 10 (ainult 64-bit) või uuem ning macOS 10.15 või uuem versioon, nutiseadmed seda funktsiooni ei toeta. 

Need kelle jaoks on see niiöelda tundmatu võimalus, siis selle funktsiooniga saab luua dekoratiivseid kujundeid, teksti või grupeerida objekte, et tõsta oma disain esile. Sellega saab luua populaarseid tehnikaid, et luua profesionaalne ilme kleebistele, topperitele, T-särgi disainidele ja paljudele muudele.

Mina kasutasin  selleks siiani Inkscape rakendust, mis oli tüütu, aga kui nüüd pakub seda võimalust Design Space, siis see lisab kasutusmugavust juurde.

Projektide kollektsioonid

Jällegi saab seda funktsiooni kasutada ainult arvutis, nutiseadmed seda funktsiooni ei toeta ning vajalik on ka internetiühendus

Edaspidi saad kõik oma projektid organiseerida vastavatesse kaustadesse, et leiaksid need vajadusel kiiremini üles. Nimeta oma kasutad nii nagu soovid, olgu see siis T-särgi kujundus, topperid vms.


Kerning

Seda tehnikat kasutatakse teksti visuaalseks parandamiseks, kohandades kahe tähemärgi vahekaugust. Vastavalt sinu disainile kas siis soovid tähemärke tuua üksteisele lähemale või viia kaugemale - nüüd lihtsalt suureneb võimalus visuaalseks parandamiseks. Hoia end kursis, see uuendus saabub peagi.


Design Space õppevideod 

Kui sa veel pole märganud, siis nüüd on lisatud ka "Kuidas teha" õppevideod. Need lühivideod aitavad õppida uusi funktsioone, täiustada põhitõdesid või lihtsalt suurendada oma loovust ja silmaringi Cricuti maailmas.


Pliiatsi paksus lõuendil

Nüüd on võimalik lõuendil näha oma disaini eelvaadet vastavalt paksemate või kitsamate pliiatsite ja markerite otsa suuruse määramisega. Tänu sellele on võimalik paremini visualiseerida oma disaini lõpptulemust.


Profiili järgi otsimine

Kui sul on tekkinud oma lemmik Cricuti kogukonnas, siis nüüd on lihtsustatud ka konkreetse profiili leidmine.


Minu projekti otsing

Leia kiirelt soovitud projekt oma salvestatud projektide seast, see võimalus tuli juba versiooniga 6.2 (jaanuar 2021) ning midagi uuendatud selles osas ei ole.


Kopeeri-kleebi võimalus

Nüüd saad mugavalt kopeerida oma ühelt disainilt ning kleepida teisele disainile soovitud elemendi. Lihtsalt vali ja kopeeri soovitud element ning seejärel kleebi need olemasolevale või uuele projekti lõuendile. 


Muudatused piltide, kujundite, elementide või mustrite üleslaadimisel

See muudatus puudutab eelkõige kasutajad, kellel on kasutusel tasuta Cricut Access versioon ning peagi ilmub piltide ja mustrite üleslaadimise lehe päisesse teavitus “Heads up! Soon, uploads will be limited to 20 per calendar month. To receive unlimited uploads + other perks, subscribe to Cricut Access”.

Ehk siis peagi on üleslaadimine limiteeritud 20le pildile/mustrile ühes kalendrikuus ning kui soovid jätkata piiramatu üleslaadimisega tuleb registreerida tasulise Cricut Access konto kasutajaks.

See teavitus tuleb kõigile järgnevate nädalate jooksul kuni kõigil on see rakendunud. 

Cricut Access Standard ja Premium kontode kasutajatel on jätkuvalt võimalik laadida üles piiramatus koguses pilte, mustreid jms.

- Üles laetud pildi ära kustutamine ei nulli ära üleslaadimiste arvu, mis on korra üles laetud läheb arvesse olenemata hilisemast kustutamisest.
- Kasutamata üleslaadimiste piirmäär ei kandu edasi järgmisesse kalendrikuusse. Igal kuul on uus 20 üleslaadimise piirmäär.
- Tasulise konto tühistamisel ei kustu juba üleslaetud pildid/mustrid.
- Uute kirjastiilide (fonts) allalaadimine ei lähe üleslaadimise piirmäära alla, kuna kirjastiilid laetakse arvutisse mitte Cricuti programmi.

Loodan, et sellest tutvustusest koos minupoolsete kommentaaridega on abi ka teistele Cricuti kasutajatele.

Originaalpostitusega on võimalik tutvuda siin (ing.k)

Algaja kogemused Cricut Maker masinaga

16.09.2020
Algaja kogemused Cricut Maker masinaga

Sellel aastal tundsin, et lihtsast lõikemasinast on minule vähe, tahaks midagi uut proovida ning otsustasin soetada endale Cricut Maker digitaalse lõikemasina. Cricuti soetamisele sain enne ostu mõelda mitu head aastat - kas ja kui palju ma seda ikkagi kasutan... Nüüd olles seda kasutanud mõned kuud, avastades igapäevaselt uusi ideid ning teostades oma põnevaid mõtteid ei kahetse ma seda ostu kohe üldse mitte! Kui mõtled Cricuti soetamisele või tahad selle võimalustega lähemalt tutvuda, siis oled õiges kohas :)

Kui olin kindlalt otsustanud, et soetan endale Cricut Makeri, siis hakkasin otsima Eestis olevaid edasimüüjaid, et võrrelda hindu ja ikka soetada sealt kust odavam, sest tegemist pole ikkagi igapäevase leiva ostuga. Piilusin ka välismaistele lehtedele, kuid sealt eraisikuna tellides poleks hinnavõitu olnud, kuna lisandunud oleks suuremad transpordikulud mistõttu otsustasin ikkagi Eesti edasimüüja kasuks.

Ostu sooritama hakates seisin enda jaoks juba esimese takistuse ees - mida minul algajana lisaks masinale veel vaja on...

Vaatasin Youtube'st videosid, lugesin erinevaid blogisid, aga ikkagi jäi mõni asi arusaamatuks, seda enam, et ka edasimüüjatel oli toote juures vähene info ning see mis oli, oli lihtsalt kopeeri-kleebi Cricuti lehelt ehk siis inglise keeles ning kui ise asjas sees ei ole, siis ikka ei saa aru küll mille jaoks on see Fine-point blade ja kas mulle sellest ainukesena piisab, kui tahan ainult kartongist kujundeid välja lõigata või mitte jne.
Loomulikult oleksin võinud mõnelt edasimüüjalt küsida nõu ja kindlasti  oleksid nad heameelega oma soovitusi jaganud, aga ma lihtsalt ei ole küsija-tüüpi inimene, pigem pusin omaette :)
Tänaseks olen ise Cricut toodete edasimüüja ning püüan võimalikult palju eestikeelset infot juurde panna juhuks kui minu lehele satub keegi, kes samuti ei soovi väga infot lisaks küsida, aga vastan rõõmuga neile, kes soovivad infot.

Niisiis, alustame masinast Cricut Maker™ digitaalse lõikusmasina saad soetada eriti hea hinnaga siit ning kui praegu soetada ei kavatse, siis tasub ikka aeg-ajalt piilumas käia, sest vahest tuleb ette ka eripakkumisi masinatele (sõbrapäeva eel sai selle soetada kõigest 369€ eest).

Mis siis Cricut Maker™ karbist leida võib?

 • Ilmselgelt Cricut Maker™ masin :)
 • Pöörlev ketaslõikur ajamipesaga (Rotary Blade + Drive Housing)
 • Täppislõikenuga pesaga  (Premium Fine-Point Blade + Housing)
 • Must marker 0,4 mm (Fine Point Pen, Black)
 • Lõikematt kangale 30.5 cm x 30.5 cm (FabricGrip™ Machine Mat, 12" x 12")
 • Matt õhukesele materjalile 30.5 cm x 30.5 cm (LightGrip Machine Mat, 12" x 12")
 • Käsiraamat lühikese tutvustusega 
 • USB kaabel 
 • EU ja UK otsaga juhe ja adapter 
 • Tasuta prooviperiood Cricut disainiprogrammis Cricut Access™ 
 • 50 tasuta valmisprojekti, sealhulgas 25 õmblusprojekti
 • Materjalid katsetamiseks

Algajana soetasin masinaga koos soonimispulgaga (Scoring Stylus) murdejoonte tegemiseks, kuigi tuleb tunnistada, et olen siiani seda kasutanud ainult ühe korra.
Järgmisena läks ostukorvi Cricuti väike tarvikute komplekt, mille saad hõlpsalt soetada siit - ilma nendeta saab kindlasti ka, sest kodust leiab ka muid käepäraseid vahendeid, kuid kui juba, siis juba ja need tarvikud - eriti naaskel (Cricut weeder), spaatel ja kraabits (Cricut Scraper & Spatula set) on olnud pidevalt kasutuses algusest peale.
Veel lisasin paberitrimmeri, mul küll eelnevalt oli juba üks trimmer ning jätkuvalt kasutan seda vanemat, sest olen sellega lihtsalt harjunud, kuid aeg-ajalt on kasutuses ka Cricuti trimmer, kui oled algaja, siis tuleks see kindlasti soetada lisaks.

Kuna masinaga on kaasas matid kangale ja õhemale materjalile, siis soovitan kindlasti juurde soetada standardmati (StandardGrip mat) 30,5 x 30,5 cm ja tugevama liimiga mati (StrongGrip mat) ning võimalusel võiks lisada ka suurema standardmati mõõduga 30,5 x 61 cm, mille saad tellida mugavalt siit.

Lõiketerade ja muude otsikute suhtes on raske soovitada, mida lisaks vaja on, sest kõik oleneb sellest mida plaanid tegema hakata. Siiani olen mina kasutanud ainult täppislõiketera (Premium Fine-Point Blade), kuid kuna olen saanud nüüdseks Makeriga piisavalt harjuda, siis on plaan juurde soetada Cricuti fooliumi ülekandekomplekt (Cricut Transfer Kit), et ikka uusi ägedaid asju meisterdada.

Eriti ägedad sooduspakkumised võid leida Cricuti Facebooki tellimisgrupist, kus leidub aegajalt veel soodsamaid pakkumisi kui e-poes, selle ägeda grupi leiad Facebookist nimega Cricut tarvikud tellimisega.


 

Lasterikastele peredele alati soodsam

14.05.2020
Lasterikastele peredele alati soodsam

Olen ise kolme väikese mudilase ema ja hindan neid ettevõtteid kes teevad suurperedele soodustusi. Nii on ka MS Disain'i e-poes Perekaardiga ostlemine alati soodsam.


 

Käsitöökaartide esmaost on 30%, korduvost 15% soodsam ja käsitöömaterjalid 10% soodsamad.
Ilmselgelt on lastega ka koristamist ja puhastamist rohkem ning selleks puhuks on kõik kvaliteetsed Goodpoint Chemicals puhastus- ja desinfitseerimisvahendid 10% soodsamad täishinnast.

Kui soovid soodustus, registreeri end kliendiks ja kirjuta meile!

Kuidas kõik alguse sai

27.04.2020
Kuidas kõik alguse sai

Tänapäeva kiires elutempos ununevad peagi väikesed mälestused mis juhtumise hetkel ei olnud nii tähelepänuväärsed, et neid kirja panna, kuid siiski tahaks neid mäletada. 


 

Kui minu esimene laps sündis hakkasin otsima tegevust millega oma aega sisustada väikese beebi kõrvalt.

Kudumine, heegeldamine ei olnud päris meeltmööda, tikkimine nii ja naa.
Hobifotograafia - tundus, et nõuab liiga palju aega, et kõiki nippe selgeks saada.

Nii ma siis otsisin enda jaoks seda ÕIGET hobi, kuni hakkas lähenema lapse päris esimene sünnipäev...
Tort - sööme ära, lilled - närtsivad, mänguasjad - no kuluvad, purunevad, laps kasvab välja ja lõpuks viskame ära ning siis...
Igaveseks mälestuseks jääb ju õnnitluskaart!
Ise olen kõik postkaardid ja õnnitluskaardid alles hoidnud - tore on aeg-ajalt mälestusi käes hoida ja meenutada :)
Mõeldud - tehtud! Tahan oma lapsele selleks tähtsaks esimeseks sünnipäevaks teha erilise õnnitluskaardi!

Sealt see väike käsitöökaartide valmistamise pisik alguse saigi... :)

Kui palju olete ise saatnud, saanud ja alles hoidnud postkaarte, õnnitluskaarte?