Mured Cricut Design Space'iga

13.03.2021

Viimasel ajal olen kuulnud ja lugenud, et kasutajatel on tekkinud tõrkeid Cricut Design Space-i kasutamisega. Iga uuendusega kaasnes ka endal hirm, kas mind tabab nüüd sama saatus, kuid siiani on õnneks peale igat uuendust minul kõik toiminud nii nagu ennem.

Kui minu poole pöördus üks klientidest oma murega, siis hakkasin otsima vastuseid ning leidsin erinevatest Cricuti gruppidest, et Design Space-i uuendades ei saa mõningaid asju enam teha ning soovitati toimida järgnevalt: 

1. Kontrollida kas teil on kõige hilisem versioon 6.5.92, mille saate alla laadida Cricuti lehelt (lae alla siit)
2. Probleemide jätkumisel tühjendada vahemälu, juhend on leitav siit ja siis toimida uuesti esimese punkti järgi.
3. Kui kumbki neist sammudest ei aita, siis kontakteeruda Cricut klienditeenindusega (ing.k.), kontaktid leiad siit.

Tänaseks on minul juba kasutusel versioon 6.5.95 ning eile avaldatud Cricut ametlikul blogipostituses tutvustati ka uusi funktsioone ja värskendusi Design Space programmis. Ilmselt nende uuenduste katsetamistega seoses tekkisid ka tõrked vanades versioonides. Loodetavasti need tõrked lahenevad uute funktsioonidega kui need juba lahenenud ei ole.

Uuendustega kaasneb nii häid kui halbu uudiseid...

Minu jaoks isiklikult kõige toredam uudis on kindlasti offseti funktsioon ning ilmselt ka teiste topperimeistrite jaoks ning halb uudis neile kes kasutavad Cricuti tasuta versiooni, uue programmi värskendusega saab ühes kalendrikuus tasuta üles laadida kuni 20 kujundust, pilti või mustrit. See ei puuduta kirjastiilide (font) üleslaadimist, sest need laetakse arvutisse, mitte eraldi Design Space programmi. Kui oled tasulise Cricut Access kasutaja, siis sinu jaoks ei muutu midagi.
Antud uuendus ei kustuta ära juba üles laetud kujundusi olenemata kas oled tasuta või tasulise programmi kasutaja,  aga räägin siis lähemalt mis Cricuti fänne ees on ootamas...


Uued funktsioonid Design Space programmis

Millal need siis saabuvad? Enamus uuendused on juba programmis tehtud, kuid Offset ja Projektide kollektsioonid tulevad välja järgnevate nädalate jooksul.


Offset

Seda funktsiooni saab kasutada operatsioonisüsteemiga Windows 10 (ainult 64-bit) või uuem ning macOS 10.15 või uuem versioon, nutiseadmed seda funktsiooni ei toeta. 

Need kelle jaoks on see niiöelda tundmatu võimalus, siis selle funktsiooniga saab luua dekoratiivseid kujundeid, teksti või grupeerida objekte, et tõsta oma disain esile. Sellega saab luua populaarseid tehnikaid, et luua profesionaalne ilme kleebistele, topperitele, T-särgi disainidele ja paljudele muudele.

Mina kasutasin  selleks siiani Inkscape rakendust, mis oli tüütu, aga kui nüüd pakub seda võimalust Design Space, siis see lisab kasutusmugavust juurde.

Projektide kollektsioonid

Jällegi saab seda funktsiooni kasutada ainult arvutis, nutiseadmed seda funktsiooni ei toeta ning vajalik on ka internetiühendus

Edaspidi saad kõik oma projektid organiseerida vastavatesse kaustadesse, et leiaksid need vajadusel kiiremini üles. Nimeta oma kasutad nii nagu soovid, olgu see siis T-särgi kujundus, topperid vms.


Kerning

Seda tehnikat kasutatakse teksti visuaalseks parandamiseks, kohandades kahe tähemärgi vahekaugust. Vastavalt sinu disainile kas siis soovid tähemärke tuua üksteisele lähemale või viia kaugemale - nüüd lihtsalt suureneb võimalus visuaalseks parandamiseks. Hoia end kursis, see uuendus saabub peagi.


Design Space õppevideod 

Kui sa veel pole märganud, siis nüüd on lisatud ka "Kuidas teha" õppevideod. Need lühivideod aitavad õppida uusi funktsioone, täiustada põhitõdesid või lihtsalt suurendada oma loovust ja silmaringi Cricuti maailmas.


Pliiatsi paksus lõuendil

Nüüd on võimalik lõuendil näha oma disaini eelvaadet vastavalt paksemate või kitsamate pliiatsite ja markerite otsa suuruse määramisega. Tänu sellele on võimalik paremini visualiseerida oma disaini lõpptulemust.


Profiili järgi otsimine

Kui sul on tekkinud oma lemmik Cricuti kogukonnas, siis nüüd on lihtsustatud ka konkreetse profiili leidmine.


Minu projekti otsing

Leia kiirelt soovitud projekt oma salvestatud projektide seast, see võimalus tuli juba versiooniga 6.2 (jaanuar 2021) ning midagi uuendatud selles osas ei ole.


Kopeeri-kleebi võimalus

Nüüd saad mugavalt kopeerida oma ühelt disainilt ning kleepida teisele disainile soovitud elemendi. Lihtsalt vali ja kopeeri soovitud element ning seejärel kleebi need olemasolevale või uuele projekti lõuendile. 


Muudatused piltide, kujundite, elementide või mustrite üleslaadimisel

See muudatus puudutab eelkõige kasutajad, kellel on kasutusel tasuta Cricut Access versioon ning peagi ilmub piltide ja mustrite üleslaadimise lehe päisesse teavitus “Heads up! Soon, uploads will be limited to 20 per calendar month. To receive unlimited uploads + other perks, subscribe to Cricut Access”.

Ehk siis peagi on üleslaadimine limiteeritud 20le pildile/mustrile ühes kalendrikuus ning kui soovid jätkata piiramatu üleslaadimisega tuleb registreerida tasulise Cricut Access konto kasutajaks.

See teavitus tuleb kõigile järgnevate nädalate jooksul kuni kõigil on see rakendunud. 

Cricut Access Standard ja Premium kontode kasutajatel on jätkuvalt võimalik laadida üles piiramatus koguses pilte, mustreid jms.

- Üles laetud pildi ära kustutamine ei nulli ära üleslaadimiste arvu, mis on korra üles laetud läheb arvesse olenemata hilisemast kustutamisest.
- Kasutamata üleslaadimiste piirmäär ei kandu edasi järgmisesse kalendrikuusse. Igal kuul on uus 20 üleslaadimise piirmäär.
- Tasulise konto tühistamisel ei kustu juba üleslaetud pildid/mustrid.
- Uute kirjastiilide (fonts) allalaadimine ei lähe üleslaadimise piirmäära alla, kuna kirjastiilid laetakse arvutisse mitte Cricuti programmi.

Loodan, et sellest tutvustusest koos minupoolsete kommentaaridega on abi ka teistele Cricuti kasutajatele.

Originaalpostitusega on võimalik tutvuda siin (ing.k)